Türkiyenin en kapsamlı forum/yorum portalı olacak olan sitemize katkıda bulunmak ister misiniz? Moderatorler/Yöneticiler aramaktayız. BİZE YAZIN >>

Diş Beyazlatma Hakkında

ledavrupa
Mesaj: 61

Diş Beyazlatma Hakkında

Mesaj#1 » 2020 Haz 26 11:42

Diş Beyazlatma Nedir Nasıl Yapılır?
Asitli, şekerli içecekler, sigara gibi maddeler dişlerin üzerindeki minelerin kalkmasına ve beyazlamanın gitmesine neden olur. Birçok yöntemle beyazlatma olabilir.
Beyaz Dişler Ve Katkıları
Diş beyazlatma işlemleri ile birçok artı sağlanır. Dişlerinizin beyaz olması gülümserken daha rahat olmanızı sağlar. Uygulama yapılırken mine ve dentin tabakasında değişik renkleri giderme hedeflenir. Bu işlem bireysel olarak ve dolaylı yoldan sosyal olarak da artılar kazandırır. Kendinizi daha iyi hissetmeniz sonrasında sosyal hayatınız da iyi enerjiden etkilenecektir. Ayrıca insanlar güzel görüntülere genelde daha fazla önem verdikleri için bir bakımdan izlenim artısı sağlanmış olur. Ancak bazen dış etkenler değil de genetik nedenler yüzünden dişlerin kendi rengi sarıya yakın olabilir. Bunun için de uygun tedavi yöntemi yapılabilir. Ek olarak protez dişlerin de sararma yapabileceğini eklemek gerekir. İyi bakım şarttır.
Lazer Yardımı İle Kalıcı Beyazlatma
Diş beyazlatma yöntemleri içerisinde en yaygın olarak kullanılanlardan biri lazerle kalıcı beyazlatmadır. Bu işlem, klinik ortamında bir diş doktoru aracılığıyla yapılır ve profesyonel bir işlemle gerçekleşir. Ağartmayı sağlayan bir ilaç öncelikle dişin üzerine yerleştirilir ve hekim daha sonra dişlerin üzerine lazer ışığı tutar. Dişi beyazlatan lazer ışığı değildir, beyazlatma jelin lazerle aktif olması sonrasında gerçekleşir.yani lazer dişin içine işlemeden sadece jeli aktif edip renklendirerek işlem yapar. 60 dakikadan az süren bu işlem anında sonuç vermekle beraber sarılık durumuna göre birkaç kere tekrar edilebilir. Fark edilir bir sonuç elde edilecektir.

Devamını Okumak için https://dentbb.com/dis-beyazlatma-hakkinda/

“Herşeyle İlgili” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron

Giriş  •  Kayıt