Türkiyenin en kapsamlı forum/yorum portalı olacak olan sitemize katkıda bulunmak ister misiniz? Moderatorler/Yöneticiler aramaktayız. BİZE YAZIN >>

Havalandırma ve Toz Toplama Sistemleri

havalandirma
Mesaj: 1

Havalandırma ve Toz Toplama Sistemleri

Mesaj#1 » 2017 Ağu 15 16:02

http://bimhavalandirma.com.tr Havalandırma Nedir? Açıklıyor....

Havalandırma, genellikle kapalı bir ortamın havasını değiştirmek amacı güdülerek dışarıdaki temiz havanın içeri alınması ve içerideki havanın da dışarı alınması esnasında yapılan değiş tokuş işlemidir. Kısacası havalandırma işlemlerinde bir hava akımı oluşur ve dışarıdaki temiz havanın içeri girerek ortamı ferahlatması beklenir.

Sanayi tipi havalandırma sistemlerinde toz toplama, baca filtre, sulu filtre, jet pulse, doğalgaz baca olmak üzere pek çok farklı havalandırma tipi kullanılmaktadır. Bu saydığımız farklı havalandırma sistemlerinin tamamında sizlere BİMM Havalandırma olarak hizmet vermekten onur duyuyoruz.
Havalandırma sistemleri günlük hayatta mutfak içerek mekânlarda karşımıza çıksa da büyük bir bölümü sanayi odaklı çalışmaktadır.

Marangoz atölyeleri, kot kumlama ve taşlama atölyeleri, kısaca pek çok farklı alanda faaliyet gösteren atölye ve fabrikalar havalandırma sistemlerine ihtiyaç duymaktadır.
Havalandırma sistemleri yazımızın başında da söylediğimiz gibi içerideki oksijeni düşük hava ile temiz havanın yer değiştirmesi mantığı üzerine kurulmuş sistemlerdir. Bu bağlamda doğaya doğrudan ya da dolaylı olarak bir zarar verilmemektedir. Ancak havalandırma sistemleri kurulmadan önce doğru tip seçilmeli ve ona göre kurulumu gerçekleştirilmelidir. Daha sonra da periyodik bakımları aksatılmadan düzenli olarak yetkin servislerce yapılmalıdır. İşte tam da bu noktada yine havalandırma sistemlerinin bakımı konusunda BİMM Havalandırma olarak sizlere kurulumunu gerçekleştirdiğimiz sistemlerin bakımını üstlenmekten onu duyacağımızı da belirtmek isteriz. Sonuçta kaliteli hava solumak çalışan tüm işçilerimizin hakkı.

Toz toplama havalandırma sistemleri kurulduğu alan itibariyle tamamen sökülebilir (demonte) bir sistem olup istendiği takdirde bulunduğu ortamdan kaldırılabilir durumdadır. Toz toplama sitemi marangozluk, ağaç işleri (kesme, oyma, delme vb.) ve özellikle ortama talaş saçılan iş mekânlarında tercih edilen sistemlerimizdendir. Ayrıca toz toplama sistemi ihtiyaca göre bir veya daha fazla üniteyi paralel bağlı çalıştırarak kapasite artırma imkânı sunmaktadır. Toz toplama havalandırma sistemleri torbalı sistemle ve silkelemeli toz toplama üniteleri ile çalışmaktadır. Genel olarak toz toplamalı havalandırma sistemlerini özetleyecek olursak sanayilerde çalışılan mekanlardaki oksijeni düşük havanın dışarıya çıkarılması ve temiz havanın içeri alınması şeklinde çalışan ve genelde de talaş bulunan ortamlarda tercih edilen havalandırma sistemidir.

http://bimhavalandirma.com.tr

“Herşeyle İlgili” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron

Giriş  •  Kayıt