Türkiyenin en kapsamlı forum/yorum portalı olacak olan sitemize katkıda bulunmak ister misiniz? Moderatorler/Yöneticiler aramaktayız. BİZE YAZIN >>

Kürtaj Ankara https://banuakcal.com/

stajer
Mesaj: 6

Kürtaj Ankara https://banuakcal.com/

Mesaj#1 » 2017 May 20 11:13

KÜRTAJ
Kürtaj konusuna 'Kürtaj (Küretaj) nedir?' sorusu ile başlayalım.
Kürtaj gebenin isteğiyle gebelik ürününün cerrahi yoldan sonlandırılması işlemidir buna tıbbı tahliye de denebilir. Bu işlem uzman bir kadın sağlığı ve doğum uzmanı tarafından steril ve sağlıklı bir ortamda yapılmalıdır.
Ülkemizde kanunlarda kürtaj için öngörülen süre 10 haftadır. 10. haftadan sonra bir gebeliğin sonlandırılması cinayet sayılarak her iki taraf için de soruşturma açılır. Ancak bazı durumlarda ise gebelik 3 hekimin imzası ile sonlandırılabilir. Gebeliğin anne için hayati tehlike arz etmesi ya da bebekte yaşamla bağdaşmayan bazı bulguların olması gibi durumlarda 3 hekimin imzası ile kürtaj yapılabilir. Kürtaj için; eğer gebe evli ise eşinden izin alınır, eğer evli değil ve 18 yaşının üstünde ise gebenin isteği yeterlidir, gebe eğer 18 yaşından küçük ise ailesinin izni olmadan kürtaj işlemi gerçekleştirilemez. Ayrıca gebe hayati tehlikeye girecek derede kanama yaşıyorsa kendi isteği doğrultusunda kürtaj yapılabilir.
Kürtaj işlemi gebenin daha önce doğum yapıp yapmamış olması ya da yaptığı doğumu ne şekilde yapmış olduğu durumlarına göre bazı noktalarda farklılık gösterebilir. Günümüzde genellikle 'vakum aspirasyon' yöntemi kullanılarak kürtaj yapılır.
Kürtajdan sonra doktorun verdiği ilaçların kullanımına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde oluşabilecek konsültasyonlar kötü sonuçlar doğurabilir. İşlem sonrası duş almakta sakınca yoktur ancak havuz, deniz gibi ortamlara girebilmek için aradan biraz zaman geçmesi gerekmektedir. Linkte de görebileceğiniz gibi https://banuakcal.com/ Adet görme ise işlemden yaklaşık 1 ay sonra gerçekleşir ve bir hafta on günlük gecikme ya da erken olma durumu görülebilir. Kürtaj işlemi beraberinde bazı riskleri de getirir. Bunlar perforasyon, enfeksiyon gebeliğin devam etmesi, rest plasenta, asherman sendromudur. Tatsız durumlarla karşılaşmamak için uzman bir hekime başvurmak gerekir.
Her şehirde olduğu gibi Ankara kürtaj bakımından da talebin yoğun olduğu bir şehirdir. Özel kliniklerde yapılan kürtajların bir çoğu uzman hekimler tarafından sağlıklı bir şekilde yapılır. Ankara Kürtaj fiyatları konusunda genelde değişken bir yapıya sahiptir. Fiyat kişi muayene edildikten sonra belirlenir. Kullanılan malzeme, gebeliğin süresi fiyatlar belirlenirken etken olan durumlardır.
Kürtaj için başvurulan hekim her zaman önemlidir. Bu konuda hekimi iyi araştırmak ve analiz etmek gerekir. Sağlıksız ve başarısız bir kürtaj kişinin bir daha hamile kalamamasına hatta ölümüne bile sebep olabilir. Kürtaj Ankara da oldukça geniş bir hekim kitlesine sahiptir. Ve bu hekimlerle ilgili bir araştırma yaptığınızda göreceksiniz ki bu hekimlerin alanında uzman olmuş başarılı hekimler olduklarını göreceksiniz.

“Sağlıklı Yaşam” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Giriş  •  Kayıt