Türkiyenin en kapsamlı forum/yorum portalı olacak olan sitemize katkıda bulunmak ister misiniz? Moderatorler/Yöneticiler aramaktayız. BİZE YAZIN >>

Zirkonyum diş renkleri

vomexa
Mesaj: 3

Zirkonyum diş renkleri

Mesaj#1 » 2016 Nis 29 13:40

Zirkonyum diş renkleriZirkonyum diş renkleri konusunda daha aydınlatıcı olmak için bir tanım itibariyle öncelikle bilinmesi gerekir. Zirkonyum doğanın içinde bulunmuş ve çıkarılan ”BEYAZ METAL” dir. Zirkonyum metal destekli kaplamalar ya da metal altyapılı kaplamalardan farklı olarak diğer metalli porselen diş gibi değil yani metal görünüm ya da hissiyatta da verdiği rahatsızlıklar gibi değil tamamen farkı alt yapısının beyaz renkli olmasıdır. normal metalden daha dayanıklı oluşu, özellikle ısırma ezme gibi baskılarda çokça uygulandığı ağız ortamıdır ve tam dişler için ideal bir alternatiftir.

Her birey dişlerinin mümkün mertebe beyaz ve parlak olmasını, sağlıklı görünmesini ister. Bu talep her ne kadar doğal olsa da, yapılacak işlemlerin uygunluğu da bir hayli mühimdir. Protez kaplama renginizi seçerken aşağıdaki durumlara dikkat etmeniz gerekmektedir :

Doktorunuz size renk seçimi için bir renk skalası verecektir “yukarıdaki resimde olanlar“. Bu skalaya bakar bakmaz tercih yapmanız bir hayli önemlidir. Zira renkler birbirine yakın olduğu için gözünüzde yanılma olmasına müsaade etmemelisiniz.
Gözlerinizin on farkını algılama süresi 5 – 7 saniye olarak belirlenmiştir. Bilimsel bir açıklama olan bu sürecin iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Renk skalasına uzun uzun bakmanız sizin renkler arasındaki ton farkını ayırt etmenizi an be an güçleştirecektir.
Kısa süre ve uzun aralıklar ile renk skalasına bakabilirsiniz.
Seçim yaparken orijinal diş renginizi mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.
Ağzınızdaki dişlerin tamamını değiştirmek gibi bir niyetiniz var ise, işiniz pekala daha kolaydır. Zira orijinal dişlerinizi zaten kaybedeceğiniz için, seçeceğiniz diş renginin orijinal diş renginize uygun olması gibi zaruri bir durum yoktur.
Full porselen diş yapımı söz konusu ise, porselen diş renkleri seçimi konusunda yapmanız gereken yaş, ten rengi, göz rengi gibi özelliklerinizi göz önünde bulundurmaktır. 65 yaşında biri için bembeyaz dişler önemli olsa da, seçilen en beyaz protez ağza takıldığı zaman çirkin bir görüntü ortaya çıkabilir.

Bu işlemin en büyük avantajı çok yüksek dayanıklılık olması ve arka bölgedeki dişlerde ve köprülerde de tam estetik bir görünüş sağlamasıdır. Son teknoloji ürünü ve diş teknisyenlerin de kabul gösterdiği olan bu malzeme ile birlikte estetik ve dayanıklılık bir arada oluyor, beyaz katman özelliği sayesinde koyu renk oluşumu olmadan beyazlığı daha ön plana çıkarıyor. Diş etlerinde daha önceden oluşan hassasiyet ve koyuluğun kaybolmasında önemli rolü var. Aynı zamanda bu malzeme morluk ve kararma da yapmamaktadır.

Bunların dışında metal porselenlerde görülen sıkıntılar içerisinde olan alerjik vakalar ise zirkonyum kullanımı ile oluşmuyor. Sağlığa zararı olmayan hatta sağlayan bu madde ile diş etinde de büyük bir rahatlama görülüyor. Zirkonyum diş renkleri sadece doğal diş renginiz olmaktadır ve bu sizin için de çevrenizde ki bakışların ve ya soruların bu güzel dişlere nasıl baktığınız olacaktır.
Porselen Diş Renkleri Nelerdir?

6 Kasım 2015 tarafından İmplant Diş Uzmanı Yorum yapın

Porselen diş renkleri “skalası” en az diş ve ağız yapınızın teşhisi kadar önemlidir. Diş bakımınız yaptırdıktan sonra özellikle bölgesel olarak kaplama ya da diş ekletme seçeneklerinden faydalanacaksanız dişlerinizin bir bütün halinde olması oldukça önemlidir. Elbette doktorunuz bu konuda size gereken detayları verecektir; ancak sizin yine de ön bilgi sahibi olmanız bir hayli önemlidir.

Porselen Diş Renkleri
Porselen Diş Renkleri skalası
Doğru Porselen Diş Renkleri ve Seçimi


Porselen diş renkleri seçimi oldukça önemlidir. Bu sebeple uzman görüşlerini değerlendirmeniz sizin için iyi bir alternatif olacaktır. Bunu yaparken elde bulunan renk skalalarının sizi yanıltmasına müsaade etmeyiniz. Unutmayın, dişler yüzümüzde dikkat çekici bir yerdedir ve bu dikkat çekici kısmın sorunlu olmasından hiçbirimiz hoşlanmayız.

Zirkonyum dişin ne gibi avantajları vardır?

Zirkonyum diş avantajları

Zirkonyum dişin ne gibi avantajları vardır
Zirkonyum dişin ne gibi avantajları vardır
Estetik yapısının özenli oluşu ile doğal dişlerden ayırt edilmesi oldukça zor olmaktadır.
2016 Zirkonyum diş renkleri
Işık geçirgenliğinde olması güzel bir düşüncedir.
Alt yapılanması olan diş kaplamaları anti-alerjik olmasıdır.
Diş eti rahatsızlıklarında ve diş eti çekilmelerinde, kanamaları, iltihaplanmalar gibi sıkça görülen diş eti morlukları görünmez.
Isı yalıtıcıdır. Soğuk sıcak hassasiyetini önlemektedir.
Metal destekli protezlere göre hafiftir. Ağız içinde tat değişikliğine neden olmazlar.
Zirkonyum diş renkleri görüldüğü ve anlatıldığı üzere kişiyi rahatsız edecek bir oluşum ve düzen değildir. Hatta zarar görülebilecek diğer yapılan kaplamalarla karşılaştırıldığında mucizedir.
Zirkonyum kaplama nasıl yapılır?
Zirkonyum diş yapımı
Zirkonyum diş yapımı

Hastanın ağzından alınan ölçüler bilgisayar ortamında optik okuyucularla taranır ve zirkonyum levhalardan el değmeden freze sistemleriyle bilgisayar tarafından kesilerek şekil verilir. Elde edilen veriler kamera yardımıyla bilgisayara yüklendikten sonra, tasarımları yapılır ve üretime geçirilir.

Zirkonyum diş yapımı ile ilgili sık sorulan sorular
zirkon diş protezi yapımının safhaları, zirkon kaplama fiyatları, zirkon nedir, zirkonyum kaplama fiyatları, implant tercih sebepleri, kaplama nedir, diş kaplama, diş kaplama işlemi, diş kaplama uygulaması, zirkonyum kaplama, kaplama diş nasıl yapılır, zirkonyum kaplama diş uygulaması, zirkonyum kaplama uygulaması yaptıranlar, tavsiye edenler, en ucuz diş fiyatı

https://zirkonyum.wordpress.com/2015/01 ... l-yapilir/

“Sağlıklı Yaşam” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron

Giriş  •  Kayıt