Türkiyenin en kapsamlı forum/yorum portalı olacak olan sitemize katkıda bulunmak ister misiniz? Moderatorler/Yöneticiler aramaktayız. BİZE YAZIN >>

Devlet Hibe ve Kredileri Hakkında Bilgi

grapseo
Mesaj: 41

Devlet Hibe ve Kredileri Hakkında Bilgi

Mesaj#1 » 2020 Kas 21 21:07

Devletin ilgili makamları tarafından her sene özel olarak yapılan toplantılar neticesinde kredi hibeleri veriliyor. Özellikle de çiftçi ve çiftçi adayları için özel olarak sunulan tarım kredileri bu kapsamda en çok merak edilenler arasında bulunuyor. Özellikle de yılın belirli zamanlarında sunulan bu hibe tamamen devlet destekli olmakla birlikte geri ödeme şartı bulunmadan çiftçilere veriliyor. [url="https://www.hibeci.com/kat/tarim-destekleri/"]Tarım destekleri[/url] adı altında verilen bu hibeler için belirli şartların karşılanması gerekmektedir. Bu şartların karşılanması halinde ilgili kişilere devlet tarafından geri ödemesiz kredi desteği sunulmaktadır.


Tarım Desteklerinden Kimler Faydalanabilir?


- Başvuru da bulunacak olan kişinin çiftçi kayıt sistemine kayıtlı bir birey olması,
- İlgili bakanlık tarafından belirtilen tarihler kapsamında kişinin dilekçe ile başvuru da bulunması,
- Tarımsal kapsamda gübre desteği üzerine destek talebinde bulunacak olan kişinin minimum 1 dekar kadar alana sahip olması gerekmektedir.
- Kişinin 50 dekardan fazla araziye sahip olması halinde toprak analizi için başvuruda bulunması ve yapılması gerekmektedir.
- Toprak analizi yapmayan kişiler, bu hibe kapsamında mazot desteği alamamaktadır.

“Site Tanıtımları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Giriş  •  Kayıt