Türkiyenin en kapsamlı forum/yorum portalı olacak olan sitemize katkıda bulunmak ister misiniz? Moderatorler/Yöneticiler aramaktayız. BİZE YAZIN >>

Gitar Akoru Nedir? yump.biz

BazKriz
Mesaj: 666

Gitar Akoru Nedir? yump.biz

Mesaj#1 » 2018 May 22 20:39

En iyi müzik aletlerinden birisi olan gitar aletini kullanmak isteyen bir müzisyen akorun ne olduğunu bilmelidir. Akor üç farklı sesin bir arada tınlaması olarak tanımlanabilir. Üç ses sınır değildir, üçten fazlada olabilir. Gitar akorları gitar çalabilmenin temel unsurudur. Gitar kullanan bir sanatçı, akor nasıl basılır, isimleri nedir, hangi harflerden oluşur bilmek zorundadır. Genellikle özel günlerde ve arkadaş arasında eğlenceli vakit geçirmek için gitar çalınmak istenildiğinde akorların bilinmesi önem taşır.
Akor Çeşitleri
Yapılan her işin birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Akorlarda majör ve minör akor diye iki bölüme ayrılmaktadır. Gitar çalmada uzmanlaştıkça akor türlerinin daha fazla olduğu görülecektir. Yump.biz internet adresi üzerinde önemli çalışmalar bulunmakta ve buradaki akorlardan faydalanılabilir. İlk bilinmesi gerekenlerden birisi açık pozisyon akorudur. Bu vurulan tellerin arasında bir boş telin olmasıdır. Diğer çeşit ise bareli akordur. Gitar akorları iyi bir çalışma için bilinmesi gereken unsurlardır. İyi bir gitar çalıcısı olmak isteyen bir kişi kendisine zaman ayırarak, düzenli ve programlı bir çalışma yapmalıdır.
yump.biz

“Site Tanıtımları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir

cron

Giriş  •  Kayıt