Türkiyenin en kapsamlı forum/yorum portalı olacak olan sitemize katkıda bulunmak ister misiniz? Moderatorler/Yöneticiler aramaktayız. BİZE YAZIN >>

Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama | Artun Belgelendirme

osman75
Mesaj: 1254

Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama | Artun Belgelendirme

Mesaj#1 » 2019 Eki 03 16:27

Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama sorusuna cevap verdiğimiz makalemizi okuyabilir hem de ihtiyacınız olan mesleki yeterlilik belgesini MYK onaylı belgelendirme kuruluşu olan şirketimizden alabilirsiniz.
İş hayatında herhangi bir alan için ayrım yapmaksızın yapılacak olan meslek ile ilgili personel adaylarından mesleki yeterlilik belgesi talep ediliyor. Kişilerin yapmak istedikleri meslek için gerekli kısa eğitimler ve sınavlardan geçmesinin ardından alınması gereken puan ve üzeri başarı elde edildikten sonra belgelendirme kuruluşlarınca verilmektedir.
Geçmiş dönemlerle kıyaslandığında iş güvenliği ve iş istihdamı açısından mesleki yeterlilik belgesi olunması zorunlu hale getirilmeye ve kişi gerekli işleri yapma becerisinde olsa dahi bunu doğrulayan bir kuruluşun verdiği belge sahibi olunması zorunlu tutuluyor.
Mesleki Yeterlilik Belgesinin Zorunluluğu
Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulan İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nda yapılan değişiklikler ile çok tehlikeli ve tehlikeli işlerde iş güvenliğini tehdit eden her türlü alanda mesleki yeterlilik belgeleri zorunlu hale getirildi.
Çok ve tehlikeli işler dahil olmak üzere insan hayatını tehlikeye atan her türlü meslek dalında yeterli uzmanlık ve beceri sahibi olmak gerektiğinden dolayı kişiler her ne kadar yapılacak olan işte tecrübeli veya başarılı olsa da alınması gereken tedbirler ve iş güvenliği kuralları ile ilgili yeterli donanım ve bilgiye sahip olmayabiliyor.
Bu pratik bilgilerin eksikliğinde dolayı yaşanılan iş kazalarının önüne geçmeyi hedefleyen yasa tasarısı ile işletmelerde mesleki yeterlilik belgesine sahip olmadan personel alımı yapılmıyor. Belge sahibi olmayan kişilerin çalışması ve çalıştırılması ile ilgili gerekli yaptırımlarda uygulanıyor.
Nasıl Mesleki Yeterlilik Belgesi Sahibi Olunur?
Mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak için Artun belgelendirme gibi eğitim ve belgelendirme şirketlerinden mesleki yeterlilik belgesi sahibi olmak mümkün.
Kişiler gerekli başvuruları yaparak belgelendirme kurumunun belirttiği tarihlerde eğitim ve beceri sınavlarına katılarak öncelikle iş güvenliği ve sağlığı ile ilgili eğitimler dahil olmak üzere yapılacak meslek ile ilgili eğitimler veriliyor, akabinde teorik ve pratik sınavlara tabi tutularak geçerli puan alan kişilere mesleki yeterlilik belgesi veriliyor.
Artun belgelendirme gibi yetkili kuruluş olmaya hak kazanmış kurumlar tarafından belgelendirme işlemleri gün geçtikçe talebini daha da arttırarak kişileri mesleki yeterlilik belgesi sahibi yapmaya devam ediyor.
Artun Belgelendirme; MYK Ve TÜRKAK Onaylı Bir Belgelendirme Kuruluşudur. 
Tel :0216 398 40 20
Tel :0216 398 40 23
Gsm: 0506 093 40 20
https://www.artunbelgelendirme.com.tr

“Site Tanıtımları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

cron

Giriş  •  Kayıt