Türkiyenin en kapsamlı forum/yorum portalı olacak olan sitemize katkıda bulunmak ister misiniz? Moderatorler/Yöneticiler aramaktayız. BİZE YAZIN >>

Online Sözlük

thecreeper
Mesaj: 1339

Online Sözlük

Mesaj#1 » 2020 Oca 11 23:57

Kayıtlı kullanıcıların konu açarak tartışma başlattığı interaktif sözlükler her geçen gün daha fazla kullanıcıya hitap ediyor. İlk olarak Ekşi Sözlük, platformunun kurulmasıyla başlayan bu süreç günümüzde daha da gelişmeyi başarmıştır. Birçok konuya dair birbirinden farklı bakış açılarını interaktif sözlüklerde bulabilirsiniz. Tek tıkla Türkiye ve dünya gündemine dair her konuyu dijital sözlüklerden inceleyebilirsiniz. Esen sözlük her türlü konu ve kavram hakkında detayları ele alıyor. Sözlük üzerine kayıtlı yazarların yorumlarını içeren ağ sayfası her geçen gün daha fazla kişiye hitap ediyor. Uludağ sözlük, 2005 yılında İsmail Alpen tarafından kuruldu. Üyeleri tarafından eklenen ve güncellenen açıklamalar sunan sözlük Türkiye'nin en büyük sosyal medya araçlarından biri olmayı başarmıştır.

Sözlük Hakkında
Dijital sözlüklerde girilen bilgilerin doğru olması mecburiyeti yer almamaktadır. Kullanılacak dil zaman zaman farklı konulara çekilebilir. Pek çok kullanıcı ayrıca konu üzerinde açık bir şekilde tartışma da yapabiliyor. Sözlüğün sahip olduğu bu özgür yapı kullanıcıların daha da ilgisini çekiyor. Sözlük yazarları da sözlük kurallarına uymadıklarında banlanabilir. Webmaster sözlükler gündelik hayata, politik, kültür, spor olaylarına dair pek çok konuyu tartışabiliyor. Girdiler üzerinde ayrıca kişisel tecrübeler, yaklaşımlar ve eleştirilerde bulunuyor. Yazarlar başlıkla ilgili konuda atıfta bulunabilir ya da farklı örnekler verebilir. Bu platform üzerinde herkes özgürce yorumlarını yazabiliyor. Bu da interaktif sözlükleri daha da ilgi çekici hale getiriyor.

“Site Tanıtımları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir

Giriş  •  Kayıt