Türkiyenin en kapsamlı forum/yorum portalı olacak olan sitemize katkıda bulunmak ister misiniz? Moderatorler/Yöneticiler aramaktayız. BİZE YAZIN >>

Saçlarımı Nasıl Uzattım

bunge
Mesaj: 113

Saçlarımı Nasıl Uzattım

Mesaj#1 » 2019 Kas 28 02:01

Merhaba Değerli Forum Üyeleri

Saçlarımı kuaförde boyatmaya gittiğimde yanlış işlem yapılması sonucu tüm saçlarım yanmıştı. Süpürge gibi, sert ve sönük bir saçım olmuştu. Benimle aynı durumda olan birçok kadın var. Saçlarını kısa kestirip mutsuz olanlar, saçları yananlar hızlı bir şekilde saç uzatma formülleri arıyorlar. Ben de çok fazla araştırma yaptım ve tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

Önce maske ve bakım kürleri araştırdım. Birçok kür denedim. Yumurtalı, badem yağlı, avokadolu ve birço farklı kür... Sinameki kürünü de denedim. Ama ne denediysem ya saçlarım yağlandı ya da aşırı dökülme oldu. Ayrıca saçlarım beklediğim kadar hızlı uzamadı. Sonra Buse Terim’in sitesini gördüm. Hızlı saç uzatma tekniklerini okudum. Öğrendim ki saçlarımın hızlı uzaması için önce sağlıklı beslenmek şartmış. Saçlarıma ne kadar kaba davrandığımı fark ettim. Şimdi neler yaptım, onları yazacağım.

Önce saçlarıma masaj yapmaya başladım. Kendime daha sağlıklı bir şampuan ve saç kremi aldım. Çok fazla fön çekip saçlarımın yıpranmasına neden olmamak için tüm düzleştirici ve diğer aletleri kenara bıraktım. Sadece ılık ayarda saç kurutma makinesi kullandım. Saçlara iyi gelen besinlerle takviyeler yaptım. Çünkü yanan, yıpranan saçlar için dışarıdan müdahale etmek kadar içeriden beslemek de önemli. Saçlarımı hep temiz tuttum. Fazla yağlanmasına izin vermedim. Ama çok sık yıkayıp yağ dengesini de bozmadım. Sonuç olarak birkaç hafta içinde saçlarımın uzamaya başladığını fark ettim. Saçlarım yumuşamaya ve daha az dökülmeye başladı. Şuanda epey uzadılar ve bu şekilde rutinlerime devam ediyorum.

Eğer sizin de saçlarınız yandıysa mutlaka Buse Terim’in o yazısını okuyun derim. Çünkü yapay bir şekilde saça bir şeyler sürmek işe yaramıyor, tam tersi saçın tüm dengesini alt üst ediyor.

“Site Tanıtımları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

cron

Giriş  •  Kayıt