Türkiyenin en kapsamlı forum/yorum portalı olacak olan sitemize katkıda bulunmak ister misiniz? Moderatorler/Yöneticiler aramaktayız. BİZE YAZIN >>

Sultan Otunun Faydaları Nelerdir?

faydalirehber
Mesaj: 3

Sultan Otunun Faydaları Nelerdir?

Mesaj#1 » 2017 Ağu 22 14:11

Sultan Otunun Faydaları?

Sultan otu Yaz aylarının önemli bitki türleri arasında yer almaktadır. Sultan otunun faydaları pek fazla bilinmese de özellikle kadınlara şahane faydaları bulunmaktadır. Bu ot, 10 ile 50 cm boylar arasında olup çok yıllık bir bitki olarak gösterilmektedir. Haziran ayında açmaya başlayan tomurcukları ilk başlarda sarı renklidir.
Toprağın en önemli kademelerinden birisinde yetiştiği için genellikle zehirli olmaktadır. Sultan otunun faydaları çok olsa da aksine mera içerisinde çıktığında otlayan hayvanların zehirlenmesine, ölümlerine neden olduğu görülmektedir.


Sultan Otu Neye İyi Gelir

Sultan otunun faydaları; genellikle bu bitki doğrudan tüketim sağlandığında zararlı etkiler meydana getirebilmektedir. Kadınlar, rahimleri ile ilgili sorunlar yaşıyor, şişkinlikle ile karşılaşıyorsa bu bitkinin yapraklarını bir güzel kaynatarak buharının rahime temas etmesini sağlayabilirler. Sultan otunun faydaları, aynı zamanda adet gecikmesi gibi düzensizliklerinde ortadan kaldırdığı görülmüştür. Çiçeklerini gül yağında kaynatmanız durumunda göz altlarına uygulanmasında ise morluk ve kırışıklıklara üst düzey bir etki sağladığını söyleyebiliriz.
http://faydalirehber.com/bitki/sultan-o ... -nelerdir/

“Sağlıklı Yaşam” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Giriş  •  Kayıt