Türkiyenin en kapsamlı forum/yorum portalı olacak olan sitemize katkıda bulunmak ister misiniz? Moderatorler/Yöneticiler aramaktayız. BİZE YAZIN >>

Deri Sarkması Tedavi Yöntemleri

okandansonra
Mesaj: 10

Deri Sarkması Tedavi Yöntemleri

Mesaj#1 » 2018 Nis 03 15:06

Yaşlandıkça cildimiz gençliğin verdiği sıkılık, esneklik ve gerginliği kaybeder. deri sarkması yaşlanma dışında aşırı kilo alıp verme nedeniyle de sık görülür. Çoğu durumda, deri sarkmasını gidermenin tek yolu estetik ameliyatlardır çünkü derinin ve altında yatan kasların tekrar konumlandırılması gerekir. Sarkma tedavisi özellikle aşırı kilo verdikten sonra oluşan fazla derinin çıkarılmasını veya cerrahi olarak gerilmesini gerektirir. Deri sarkması ameliyatları aşağıdaki işlemleri içerir:

Karın germe
Meme kaldırma
Yüz/Boyun germe
Vücut germe
Kol germe
Popo kaldırma
Uyluk germe
360o Body lift ameliyatı

Karın germe

Özellikle obezite ameliyatlarından sonra aşırı kilo verildiğinde deri sarkmasının en çok rahatsızlık verdiği bölgelerden biri karın bölgesidir. Fazla derinin kıvrımları hem görüntü olarak kişiyi rahatsız ederken hem de pişik, kızarıklık, yara gibi rahatsızlıklara neden olabilir.

Ayrıca abdominoplasti olarak da bilinen karın germe, fazla miktarda yağ ve derinin alınmasını gerektirir ve çoğu vakada zayıflamış veya ayrılmış karın kaslarını da toparlar. Karın bölgesindeki yağ ve deriyi temizleyerek ve karın kaslarını sıkarak, daha düz bir bel hattı oluşturmak mümkündür.

Abdominoplasti genellikle ayakta tedavi olarak, genel anestezi altında yapılır. Geçici yan etkiler arasında ağrı, şişme, morarma ve uyuşukluk olabilir. Yara izi ve diğer risklerin görülme olasılığı kişiden kişiye değişir ve doktorla görüşülmelidir. Çoğu hasta, iki hafta veya daha kısa sürede işe veya günlük hayatına geri dönebilir.

“Sağlıklı Yaşam” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron

Giriş  •  Kayıt